Sezon sportowy 2013

W naszym kraju rywalizacja sportowa we wspinaczce drzewnej jest w dalszym ciągu pewnego rodzaju novum. W przeciągu kilku lat zrobiliśmy duże postępy organizując Mistrzostwa Polski w 2012 i 2013 roku. Osiągnięcia instruktorów naszej szkoły napawają sporym optymizmem.

W 2013 r. w Grodzisku Mazowiecki odbyły się II Mistrzostwa Polski, gdzie startowało 14 zawodników oraz 1 zawodniczka z Polski, 2 zawodników z Czech oraz 1 z Anglii. Do finału dostało się pięciu zawodników. Po rozegraniu „Master’s-a” Stefan Kowalczyk został zdyskwalifikowany za złamanie dużej gałęzi, reszta uplasowała się następująco:

6. Kwiasowski Leszek

Instruktorzy naszej szkoły reprezentowali nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Szwajcarii. Zawodnicy dla treningu gościnnie startowali również w Czechach, gdzie Tomasz Franikowski został Mistrzem. Marcin Tupalski uplasował się na 11 miejscu. Maciej Motas  (W.S.A.) nie pozostawał bierny w Czechach, pomagał przy organizacji mistrzostw.

6 – 7 września w szwajcarskim mieście Thun odbyły się Mistrzostwa Europy. Miejsce doskonale przygotowane, drzewa, krajobraz… pięknie. Dla Marcina A. i Tomasza F. był to już drugi start w Mistrzostwach Europy. Polacy pokazali, iż potrafią dopingować, pomagać przy organizacji oraz startować w zawodach. Podczas mistrzostw na szczególne wyróżnienie zasługuje Tomasz Franikowski, który zajął 14 miejsce, Marcin Anczakowski 27, a Marcin Tupalski 38. Tomasz Franikowski zajął uzyskał najlepsze wyniki w konkurencjach speedclimb oraz footlock. Ustalił również rekord Polski w konkurencji „Footlock” na poziomie 15,89 sekund, pobijając tym samym swój rekord 17,74 ustanowiony w Grodzisku oraz 16,44 w Czechach.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy dowiedzieliśmy się, że nasz kraj będzie gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Świerklańcu.

Patrząc na dokonania w roku 2013 powinniśmy być pełni optymizmu. Rozwijamy się, co doskonale widać w tabelach wyników. Może być tylko lepiej.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.