Nasi Instruktorzy

Jerzy Nieswadba
ur.1961 r. Z wykształcenia technolog drewna – absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Z pasji i sposobu na życie – arborysta. Przygoda z arborystyką na dobre zaczęła się w roku 1990 i trwa do dzisiaj. Jestem European treeworkerem, rzeczoznawcą w zakresie uprawy i ochrony drzew. Od 2001 roku jestem instruktorem praktycznej nauki zawodu i egzaminatorem na stopień European Treeworker w standardzie European Arboricultural Council. Jestem członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Uprawy i Ochrony Drzew, Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Mikoryzowego. W poszukiwaniu metod pomocy drzewom innych niż amputacja zająłem się mikoryzami i to one absorbują większość mojego czasu. Resztę czasu poświęcam turystyce i tworzeniu przydomowego Arboretum, w którym wyrosły mi własnoręcznie posadzone prawdziwki i maślaki.

kontakt: jurek@mykoflor.pl,  (+48) 602 535 417 Mykoflor


Leszek Kwiasowski
z wykształcenia technik – leśnik z zamiłowania arborysta. Posiadam w swoim dorobku brytyjskie uprawnienia NPTC, CS 30.1, CS 30CS 30.2, CS 39. Pracę wykonywałem w takich miejscach jak: London’s Royal Parks (Królewskie Parki Narodowe), w szczególności Greenwich Park, który charakteryzuje się ogromną różnorodnością gatunków, jak również rośnie w nim wiele londyńskich zabytkowych drzew. The Royal Naval College (Królewska Wyższa Szkoła Marynarki Wojennej) – miejsce szczycące się wieloma drzewami o wysokim statusie. Kontrakt z  London Borough of Sutton, gdzie firma angażowała się w codzienne prace w parkach, na cmentarzach i na otwartych przestrzeniach. Miałem także przyjemność pracowania na wczesnym stadium rozwoju terenu London 2012 Olympic. Na tą chwilę pracuję w Polsce prowadząc własną firmę i szkolę przyszłych arborystów w wielkopolskiej szkole arborystyki.

kontakt: (+48) 790 888 767


Tomasz Franikowski
z  wykształcenia fizjoterapeuta, a z zamiłowania arborysta, właściciel firmy eXplorer związanej z pielęgnacją i wycinką drzew, certyfikat European Treeworker. Samouk technik wspinaczkowych i obsługi sprzętu arborystycznego. W wolnych chwilach wspina się w skałach lub zakłada maskę i staruje w zawodach speedballowch wraz z ukochaną drużyną  yamakasi-team.pl

kontakt: franikowski@poczta.onet.pl,
(+48) 606 946 439
„Explorer” Usługi Wysokościowe


Marcin Tupalski
urodzony w 1982 roku w Poznaniu. Od dziecka związany z linami i wysokością. W młodości skakał po drzewach i tak już zostało. W roku 1997/98 Zaczęła się przygoda z górami i wspinaczką. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem firmy zajmującej się drzewami i pracami na wysokościach. Z wykształcenia hydraulik, Inżynier Środowiska, meliorant. Pilarz drwal, European Tree Worker, instruktor wspinaczki specjalność SPORT, technik IRATA, na linach pracuje od 2000 roku. wspina się od 1997 roku.

 kontakt: (+48) 502 293 894 Timber


Maciej MotasMaciej Motas
Wieloletni praktyk w leczeniu drzew z wykorzystaniem technik linowych. Z wykształcenia architekt krajobrazu. Posiada uprawnienia zawodu: Treeworker oraz uprawnienia na pielęgnację drzew na terenach zabytkowych. W zawodzie najbardziej ceni sobie pracę na pomnikach przyrody, a w wolnym czasie promuje idee treeclimbingu. Założyciel Stowarzyszenia Federacji Arborystów Polskich.

kontakt: mmotas@o2.pl, (+48) 502 300 739 arborysta.com


Michał MacanMichał Macan

Z przyrodą związany od dziecka. Zainteresowanie tematyką drzew przełożył na tytuł technik- leśnik. Obecnie zdobytą wiedzę pogłębia na studiach na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Właściciel firmy Tree Climber. Na co dzień kieruje się zasadami bezpiecznej i etycznej pracy zgodnymi ze standardami europejskimi. Wolny czas najchętniej spędza na rekreacyjnej wspinaczce drzewnej, wędrówkach górskich oraz poszerzaniu wiedzy z zakresu pielęgnacji i wycinki drzew.

kontakt: (+48) 724 063 169, pielegnacje.drzew@gmail.com


 

Comments are closed.