Pilarz – drwal

Organizatorem szkolenia jest

ATJ S.C. USŁUGI I SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

Nazwa szkolenia: Kurs pilarz – drwal


Program szkolenia i zakres szkolenia:


Kurs pilarza-drwala skierowany jest do osób, które pragną nauczyć się jak w sposób bezpieczny oraz wydajny pozyskiwać drewno przy użyciu pilarki. Programową podstawą kursu pilarz-drwal są wymogi do wykonywania zawodu zamieszczone w programie kursu dla drwali – operatorów pilarek spalinowych Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (Zarządzenie 41/1998) oraz Krajowych Standardach Kwalifikacji Zawodowych.


Szkolenie w swoim zakresie zawiera między innymi zagadnienia takie jak:

  • ścinka oraz obalanie drzew,
  • usuwania wywrotów oraz złomów,
  • przerzynka drewna,
  • okrzesywanie drzew,
  • eksploatacja oraz budowa pilarek spalinowych,
  • stosowanie narzędzi pomocniczych oraz organizacja pracy.

Materiałem dydaktycznym, które uczestnicy kursu pilarz-drwal otrzymują na własność to podręcznik „Pozyskiwanie drewna pilarką”, główni autorzy: Arkadiusz Tomczak, Tomasz Jelonek – właściciele firmy, instruktorzy oraz wykładowcy na niniejszych kursach pilarz-drwal. Niniejszy podręcznik to jedyne na rynku kompendium, które wyczerpująco prezentuje techniczne, organizacyjne oraz ergonomiczne aspekty pracy pilarza-drwala.


Szkolenia na pilarza-drwala w części praktycznej są realizowane zawsze na powierzchniach zrębowych. Administracja Lasów Państwowych każdorazowo udostępnia ją. Posiadana jest zgoda Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Nadleśnictwa, na obszarze którego szkolenie zostanie realizowane.


Organizatorem szkolenia jest:
ATJ S.C. USŁUGI I SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE,
z którym podjęliśmy współpracę w ramach specjalizacji oferowanych szkoleń.

Ze względu na rosnącą specjalizację w zakresie praktycznej nauki podjęliśmy współpracę z ATJ, ceniąc ich profesjonalne usługi eksperckie w ramach
kursu pilarz-drwal.

W CELU ZAPISANIA SIĘ NA SZKOLENIE
PROSIMY WYPEŁNIĆ
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
DOSTĘPNY NA STRONIE ATJ S.C
.

 

 SPRAWDŹ TERMINY  STRONA GŁÓWNA

Comments are closed.