Najczęściej zadawane pytania

  • Czy można w tym samym czasie przystąpić do kursu na poziomie A i B?

Niestety nie ma takiej możliwości. Umiejętności i wiedza zdobyta na poziomie A jest wykorzystywana na poziomie B. Bez tych umiejętności kursant, nie jest w stanie uczestniczyć w szkoleniu na poziomie B. Dodatkowo jednym z wymogów uczestnictwa na poziomie B jest przedstawienie dokumentów potwierdzających zdobyte umiejętności oraz uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie A – w tym przypadku certyfikat.


 

  • Kto może wziąć udział w kursie? Trzeba posiadać jakieś kwalifikacje?

Udział w szkoleniu podstawowym kurs pracy na drzewach poziom A, może wziąć każda osoba, która jest zainteresowana zdobyciem wiedzy z zakresu wspinaczki drzewnej przy użyciu technik linowych. Jedyne warunki, które musi spełniać to ukończone 18 lat, ukończony kurs pierwszej pomocy oraz aktualne badanie lekarskie uprawniające do pracy na wysokościach.


  • Dlaczego szkolenie podzielone jest na kurs A i kurs B ?

Szkolenie zostało podzielone na dwa poziomy A i B ze względu na zakres przekazywanych wiadomości oraz umiejętności uczestników szkolenia. Poziom A obejmuje szkolenie podstawowe, natomiast poziom B szkolenie uzupełniające: zawiera pracę przy użyciu pilarki spalinowej w koronie drzewa i techniki ścinki sekcyjnej. Kurs poziom B jest adresowany jest do osób, które posiadają już doświadczenie w wspinaczce drzewnej lub ukończyły kurs podstawowy poziom A.


  • Czy trzeba posiadać własny sprzęt?

Kurs pracy na drzewie poziom A: Nie. Realizatorzy szkolenia zapewniają cały niezbędny sprzęt arborystyczny. Jeśli natomiast, posiadasz swój sprzęt i chcesz z niego skorzystać, możesz go wziąć ze sobą na szkolenie.

Kurs pracy na drzewie poziom B: Tak. Kursant musi posiadać już własny sprzęt.


  • Jakie są godziny rozpoczęcia i zakończenia szkolenia?

Kurs trwa od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 16 lub dłużej, w zależności od warunków pogodowych.


  •  Nocleg, obiad ?

Na prośbę kursanta, istnieje możliwość dodatkowego zakupienia miejsca noclegowego oraz obiadów w pobliżu miejsca szkolenia. Aby tego dokonać, należy w formularzu zgłoszenia zaznaczyć odpowiednie pole.

Dla kursów organizowanych w Pawłowicach (Wrocław) miejsca noclegowe znajdują się na terenie Ośrodka Badań Arborystycznych, w którym przeprowadzane jest szkolenie.

Dla kursów organizowanych w Kórniku miejsca noclegowe są realizowane 3 km od arboretum na terenie ośrodka Gacówka.

Na prośbę kursanta, istnieje możliwość dodatkowego zakupienia obiadów.


  • Czy istnieje możliwość ustalenia indywidualnego terminu szkolenia ?

Tak, jest taka możliwość. Terminy ustalane są indywidualnie w zależności od rodzaju szkolenia. Grupa powinna liczyć minimum 3 osoby.


  • U jakiego lekarza należy zrobić badanie  uprawniające do pracy na wysokościach ?

Badania należy wykonać u lekarza medycyny pracy; badanie uprawniające do pracy na wysokościach powyżej 3 metrów.

Comments are closed.